top of page
pngegg.png

KAPADOKYA'DA YAPILACAK AKTİVİTE

Kapadokya, dünyada eşi benzeri olmayan peri bacaları ile nam salmış olağanüstü bir coğrafyadır. İşte bu güzeller güzeli coğrafyaya bir an önce kavuşmayı hayal eden herkesin aklındaki ilk soru “Kapadokya’da neler yapılır ?” olur. İşte bu sorunun cevabını sizler için hazırladık.

b1b3682bb6630877cbcc5d047c9d1727
d9afbae90192b13dbd0ec4ed6c6a18c6
derinkuyu-yeralti-sehri-kapadokya
57511664_840760809616176_123058412545533
vadilerde-atli-tur
chez-galip-comlek-atolyesi
GetImage
I'm an image title
BALON TURU Fiyat Sorun€ 

Kapadokya'nın inanılmaz oluşum hikayeleriyle ünlü peri pacalarını, gizemli vadilerini ve leziz şaraplarının üzümünün yetiştiği upuzun bağlarını bir de gökyüzünden seyredin. Asla pişman olmayacağınız, hatta unutamayacağınız bir deneyim olacak.

Kapadokya'nın simgesi olan bu balon turları bölgenin eşsiz güzelliğini görmenin en etkili yoludur. Gökte ağır ağır süzülerek bölgenin eşsiz güzelliklerini görme imkanı bulabilirsiniz. 1 saat 15 dakika süren tur, sizi Kapadokya uygarlığının yürüyerek ulaşamayacağınız en uzak noktalarına götürür.

TÜRK GECESİ 2 saat (200 TL)

 

Kapadokya’nın tarihi yer altı restoranında, keyifli bir Türk gecesi geçirmek ve yöresel gösterileri izlemek isterseniz bu geceye sizlerde katılıp yaklaşık üç saat süren keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.Türk gecesi programlarını yemekli veya yemeksiz tercih edebilirsiniz.

AT TURU  200₺ (2 saat)

At Binme, Güzel Atlar Ülkesi Katpatuka’dan bugüne gelen ve Kapadokya coğrafyasına en çok yakışan aktivite. Vadiler arasında dörtnala gitmenin keyfini tatmak isteyenler için, muhteşem manzaralar eşliğinde eğitimli atlarla, unutulmaz bir doğa gezisi yapmak mümkün. 

TREKKING (YÜRÜYÜŞ) TURLARI

Trekking, irili ufaklı çok sayıda vadisi ve sıra dışı oluşumlarıyla Kapadokya’nın en gözde aktivitesi. Peri masallarını andıran jeolojik şekillenmeleri ve benzersiz doğasını gözlemleyebileceğiniz vadi yürüyüşleri ile dilerseniz rehberli, dilerseniz de kendiniz derin kanyonları, yüksek tepelerdeki saklı kiliseleri de keşfedebilirsiniz.

JEEP SAFARİ 50 €

Jeep Safari, Kapadokya’nın en heyecan verici maceralarından biri. Off-road aktiviteleri için çok uygun bir araziye sahip olan Kapadokya’da günlük jeep safari ya da bölgenin en güzel peribacası vadilerini, kiliseleri, müzeleri ve yeraltı şehirlerini üç-dört günde keşfeden jeep turları yapabilirsiniz.

ATV TURU 150₺-200₺ 

Gün Batımlı veya normal zamanda ATV Turu, Kapadokya’nın benzersiz atmosferinde macera ve adrenalin yaşamak isteyenlerin gözdesi. Eşsiz Kapadokya coğrafyasında farklı olduğu kadar eğlenceli bir aktivite olan ATV turları, Kapadokya’nın bazı vadilerinde düzenlenen özel pistlerde gerçekleştiriliyor.

Diğer yandan doğal olarak vadi içlerinin yapısı da ATV motorları sürmeye oldukça elverişli. Rehberli ve rehbersiz yapılabilen turlarda, zor arazi şartlarında adrenalin dolu ve keyifli saatler geçirmek işten bile değil.

Araç kullanmayı bilmenize ve ehliyet sahibi olmanıza gerek kalmadan, herkesin yapabileceği bir spor olan ATV’de, kısa bir tanıtım bilgisi, birkaç metre deneme ve ısınma sürüşünü gerçekleştirdikten sonra vadileri keşfe çıkabilirsiniz. 

YEŞİL TUR Fiyat Sorunuz€ 

Kapadokya Yeşil Tur (Ihlara Turu)


 

Rehberimiz ve şirketimize ait araçlarımız ile saat 09:30 ile 09:45 arasında sizleri otellerinizden alıyoruz ve turumuzun ilk bölümü olan Göreme Panorama manzara noktası alanına geçiyoruz. Burada Göreme vadisini muhteşem manzarasıyla seyredebilirsiniz, ayrıca Göreme’nin panoramik fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Rehberimiz tarafından verilen bilgi ve fotoğraf molasının ardından bir sonraki durağımız Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne geçiyoruz. Bölgemizin en büyük yeraltı şehridir. 8 Katlı olup 55 Metre derinliktedir. Mutfak - Havalandırma bacası – sürgü kaya kapıları – Kilise – Su kuyusu – Ahır – Okul bölümlerini rehberimiz eşliğinde tek tek görüp geziyoruz.

Daha sonra Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Kapadokya’nın en derin ve en büyük kanyonudur. Yaklaşık 400 basamaklı merdivenden aşağı indikten sonra Ağaçaltı Kilisesi ziyaret ediyoruz, Kapadokya’da iyi korunmuş kiliselerden biridir. Ardından Melendiz Nehrinin kenarından yürüyüş’e başlıyoruz. Belisırma Köyü'ne kadar yaklaşık olarak 4 kilometre yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüş esnasında Ihlara Vadisi’nin doğal yaşamı içinde eğlenceli vakitler geçirirsiniz. Birbirinden farklı çiçekler ve küçük hayvanlar görebilirsiniz. 1 saat 15 dakikalık bu doğa yürüyüşünün ardından Ihlara Vadisi’nin ortasında bulunan Belisırma Köyü’nde öğle yemeğini ırmak kenarındaki bir restaurant’ta alıyoruz.

Yemekten sonra, Selime Manastırı’na gidiyoruz. Burası katedral olarak da bilinir ve Kapadokya’nın en eski hristiyan katedralidir. Burada mutfak, misyoner okulu, kilise ve küçük kilise görebilirsiniz. Ancak freskleri görmek biraz zordur. Selime Manastırı’nın en üst noktası muhteşem bir manzaraya sahiptir.

Yeşil turumuzun son durağı Gümüş atölyelerinde dediğimiz Kapadokya bölgesinin değerli ve yarı-değerli taşları hakkında bilgi alıyoruz.

Daha sonra Uçhisar yakınındaki Güvercinlik Vadisi’ne geçiyoruz. Burada Güvercinlik Vadisi’nin eşsiz panoramik görüntüsünü seyredebilir, yüzlerce güvercin evlerini ve yuvalarını görebilirsiniz.

Turumuzu burada noktalıyoruz ve Otel’e dönüyoruz.

KIRMIZI TUR Fiyat Sorunuz

Rehberimiz ve şirketimize ait araçlarımız ile saat 09:30 ile 09:45 arasında sizleri otellerinizden alırız. İlk durağımız Uçhisar Kale altı ile turumuza başlıyoruz. Rehberimiz ilk etapta bulunduğu yer ile ilgili bilgi aktarımında bulunuypr ve ardından Kale etrafında fotoğraf molası veriliyor.

Göreme Açık Hava Müzesine hareket ediyoruz. 1985 yılında Unesco Dünya Mirasları arasında bulunan Göreme Açık Hava Müzesinde kaya kiliseleri, ilk hristiyanlar tarafından dışardan oyularak yapılan şapelleri, Roman zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı görebilirsiniz. Kilise ve şapellerin duvarlarında şaşırtıcı freskleri görebilirsiniz. Freskler zamanın aşındırıcı etkilerine dayanarak bugüne kadar gelmiştir.

Daha sonra tarihi ve eski bir Yunan Köyü olan Çavuşin Köyü’ne geçiyoruz ve harebeleri geziyoruz.

Yerel bir restaurant’ ta öğle yemeği alıyoruz ve yemekten sonra Avanos ilçesine ilerliyoruz. Burası milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığı’nda pişmiş toprak sanatının merkezidir. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneme şansı bulursunuz.

Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak şehirden geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan antik zamanda Hallys olarak da bilinen Kızılırmak’dan gelir.

Çanak ve çömlek atölyesi olan bir mağazayı ziyaret ediyoruz. Çanak ve çömlek yapılışını izleyip ayrıca sizlerde deneyebilirsiniz.

Bir sonraki durağımız ise Devrent (Hayal Vadisi)’e gidilir. Hayallerinizi büyüleyecek olan bu vadide mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş görsel kaya şekillerini istediğiniz gibi hayal ederek eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.

Son olarak Ürgüp’e geçiyoruz ve Kapadokya’nın sembolü olan peri bacaları ailesi görülür. Günün sonunda Kapadokya'nın doğal yapımı olan şarab fabrikasından birini ziyaret ederek noktalıyoruz ve kaldığınız otele geri bırakılıyorsunuz.

kapadokya-yesil-tur.jpg
kapadokya-kirmizi-tur.jpg
bottom of page